2018 Endorsements

  • US Representative, District 1:  Suzan DelBene
  • US Representative, District 7:  Pramila Jayapal
  • US Representative, District 8:  Dr. Kim Schrier
  • US Representative, District 9:  Adam Smith
  • WA Senator, District 30:  Claire Wilson
  • WA Senator, District 32:  Maralyn Chase
  • WA Senator, District 33:  Karen Keiser
  • WA Senator, District 34:  Shannon Braddock and Joe Nguyen (dual endorsement)
  • WA Senator, District 37:  Rebecca SaldaƱa
  • WA Senator, District 39:  Claus Joens
  • WA Senator, District 43:  Jamie Pedersen
  • WA Senator, District 45:  Manka Dhingra
  • WA Senator, District 46:  David Frockt
  • WA Senator, District 47:  Mona Das
  • WA Senator, District 48:  Patty Kuderer
  • WA Representative, District 1, Position 1:  Derek Stanford
  • WA Representative, District 1, Position 2:  Shelley Kloba
  • WA Representative, District 5, Position 1:  Bill Ramos
  • WA Representative, District 5, Position 2:  Lisa Callan
  • WA Representative, District 11, Position 1:  Zack Hudgins
  • WA Representative, District 30, Position 1:  Mike Pellicciotti
  • WA Representative, District 30, Position 2:  Kristine M. Reeves
  • WA Representative, District 31, Position 1:  Victoria Mena
  • WA Representative, District 32, Position 1:  Cindy Ryu
  • WA Representative, District 32, Position 2:  Lauren Davis
  • WA Representative, District 34, Position 2:  Joe Fitzgibbon
  • WA Representative, District 36, Position 1:  Noel Frame
  • WA Representative, District 36, Position 2:  Gael Tarleton
  • WA Representative, District 37, Position 1:  Sharon Tomiko Santos
  • WA Representative, District 39, Position 1:  Ivan Lewis
  • WA Representative, District 41, Position 1:  Tana Senn
  • WA Representative, District 41, Position 2:  My-Linh Thai
  • WA Representative, District 43, Position 1:  Nicole Macri
  • WA Representative, District 43, Position 2:  Frank Chopp
  • WA Representative, District 46, Position 1:  Gerry Pollet
  • WA Representative, District 46, Position 2:  Javier Valdez
  • WA Representative, District 47, Position 1:  Debra Entenman
  • WA Representative, District 48, Position 2:  Cindi Bright
  • WA Supreme Court Justice, Position 2:  Susan Owens
  • WA Supreme Court Justice, Position 8:  Steve Gonzalez
  • WA Supreme Court Justice, Position 9:  Sheryl Gordon McCloud
  • WA Court of Appeals, Division No. 1 Judge, District 1, Position 4:  Beth M. Andrus
  • King County Superior Court Judge, Position 22:  Karen Donohue
  • King County District Court Judge, District Sh, Position 1:  Joe Campagna
  • King County District Court Judge, District Sh, Position 2:  Marcine Anderson
  • King County District Court Judge, District W, Position 1:  Lisa A. Paglisotti
  • King County District Court Judge, District W, Position 5:  Anne Cathleen Harper
  • King County District Court Judge, District SW, Position 3:  Laurel Gibson
  • King County District Court Judge, District SE, Position 1:  Jason Poydras
  • King County District Court Judge, District SE, Position 2:  Matthew York
  • King County District Court Judge, District SE, Position 6:  Rhonda Laumann
  • King County District Court Judge, District NE, Position 1:  Marcus Naylor
  • King County District Court Judge, District NE, Position 2:  Ketu Shah
  • King County District Court Judge, District NE, Position 3:  Lisa Napoli O'Toole
  • City of Seattle Municipal Court Judge, Position 2:  Andrea T Chin
  • City of Seattle Municipal Court Judge, Position 3:  Adam Eisenberg
  • City of Seattle Municipal Court Judge, Position 4:  Anita Crawford-Willis
  • City of Seattle Municipal Court Judge, Position 5:  Willie J. Gregory
  • City of Seattle Municipal Court Judge, Position 6:  Faye R. Chess